counter statistics بایگانی خرداد ۱۳۹۵ :: نود و هفت

نود و هفت

۵۶ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

به خاطر مقید بودن به دین، جامعه به من توجهی نمی کند. شیوه محبوبیت با اذکار و ادعیه چگونه است؟
پاسخ اجمالی

در جامعه، باید همه افراد آن، مقیّد به معارف دینی باشند تا جامعه ای اسلامی و دارای رفتاری بر اساس محبّت و دوستی با یکدیگر داشته باشیم.

 

قرآن کریم راه محبوب شدن بین مؤمنان را بیان فرموده: «مسلّماً کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته انجام داده‏اند، خداوند رحمان محبّتى براى آنان در دلها قرار مى‏دهد!».[i] طبق آیه شریفه، عامل محبوبیت در میان دیگران، ایمان خالص و عمل صالح است؛ و دعای زبانی با توجه به این دو شرط دارای آثار است.

 

امام صادق (ع) فرمودند: «هر کس هر روز یا هر شب بر خواندن سوره نجم مداومت کند، در میان مردم مورد ستایش خواهد بود، و گناهانش آمرزیده مى‏شود، و مورد علاقه مردم قرار مى‏گیرد».

 [i] . مریم، 96.

 

پاسخ تفصیلی

ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشیم که در دنیایی که یک طرف آن دینداران و معتقدان به خدا و معاد بوده، اما طرف دیگر به این باورها نرسیده اند، همواره ناهماهنگی ها و عدم پذیرش ها وجود خواهد داشت و به همین دلیل، پیامبران و اولیای الاهی نیز با وجود تمام صداقت ها، حفظ امانت ها و ...، هیچ گاه به طور کامل مورد پذیرش طرف مقابل قرار نگرفته اند، اما با این وجود می توان با حسن تعامل در رفتار شهروندی تا حدودی محبت مخالفان را نیز به دست آورد.

 

با توجه به نکات فوق، پاسخ به پرسش در سه بخش زیر تنظیم می شود:

 

1. نکته ای که توجه به آن لازم بوده این است که، همه انسان ها برای پاسخ به نیازهای فطری خود نیازمند به دین کامل هستند. یکی از نیازهای فطری انسان، «محبّت و دوستی» است؛ یعنی انسان هم خود را دوست دارد و هم دوست دارد که دیگران وی را دوست داشته باشند. اما باید این دوستی و محبّت را در سایه و پشتیبانی دوستی و محبّت نسبت به موجود کامل تری داشته باشد.

 

اگر فردی از روی صدق و معرفت، محبت الاهی را در قلب خود داشته باشد در چشم دیگران هم محبوب خواهد شد؛ چرا که همه انسان ها بر محبت الاهی سرشته شده اند. هرچند اساساً کسی که در محبت الاهی صادق است خداوند او را کفایت می کند و نیازی به محبت غیر ندارد. شما هم اگر دوستی خود را در مسیر رسیدن به قرب الاهی قرار داده و نگاه الاهی به محبّت داشته باشید، در اثر بی توجهی برخی، زیان نکرده اید و به آثار معنوی آن می رسید.

 

2. قرآن کریم راه محبوب شدن بین مؤمنان را بیان فرموده: «مسلّماً کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته انجام داده‏اند، خداوند رحمان محبّتى براى آنان در دلها قرار مى‏دهد!». [1] طبق آیه شریفه، عامل  محبوبیت در میان دیگران، ایمان قلبی به خداوند و عمل صالح است؛ دعای زبانی هم با توجه به این دو شرط دارای آثار است.

 

پس آنان که ایمان خالصی نسبت به خداوند دارند و اعمالشان هم اعمالی صالح و برای خداوند است، خداوند برای آنها محبت و دوستی قرار داده و آنان را محبوب دل های دیگران می کند.

 

3. در برخی از روایات، اعمال و اذکاری برای محبوبیت میان دیگران آمده است، که با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد، اثربخش است. برخی از این احادیث بیان می شود:

 

امام علی (ع) می فرمایند:«کسى که در برخورد با مردم از در الفت و محبت وارد شود، مردم دوستدار وى خواهند بود». [2]

 

امام باقر (ع) فرموده اند: «بشّاشیّت و گشاده‏روئى در برخوردهاى اجتماعى، مایه جلب محبت مردم و قرب به خداوند است». [3]

 

امام صادق (ع) فرمودند: «هر کس هر روز یا هر شب بر خواندن سوره نجم مداومت کند، در میان مردم مورد ستایش خواهد بود، و گناهانش آمرزیده مى‏شود، و مورد علاقه مردم قرار مى‏گیرد.» [4]

 

 • مطلب خوان مطلب خوان
 • ۰
 • ۰

Search Results

 • مطلب خوان مطلب خوان
 • ۰
 • ۰

 ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری 95 

آموزش همزمان به روش مفهومی و تستی

ارائه منابع مکمل درسی در کنار کتابهای درسی

مشاوره و برنامه ریزی فردی منطبق به توانمندی هر دانش آموز

شناخت دقیق و استعداد تحصیلی داوطلب با استفاده از متدهای نوین روانشناختی

غربال گری دانش آموزان و از نظر علمی ، اخلاقی و فرهنگی و گلچین بهترین آنها در مدارس علوی


 • مطلب خوان مطلب خوان
 • ۰
 • ۰

 • مطلب خوان مطلب خوان
 • ۰
 • ۰

انتشر فی بعض المدونات و الصفحات خبر اعلان مسابقة جدیدة لتوظیف اکثر من 20 الف استاذ جدید ستعلن فی سبتمبر القادم , ووردت مدونة التربیة و التعلیم عدة تعلیقات و رسائل للاستفسار عن هذه المسابقة .
وبعد بحث قصیر للتأکد من صحة هذه الاخبار , لم نجد ای خبر رسمی متعلق بمسابقة خارجیة لتوظیف الاساتذة شهر سبتمبر القادم .
وحسب المواقع التی اوردت خبر فتح مسابقة جدیدة  فإن سبب فتح مسابقة جدیدة هو  نسبة النجاح الضیلة فی الامتحان الکتابی الذی بلغت فیه 24 بالمئة فقط..وکأن عدد المناصب متعلق بنسبة النجاح , لکن کما یعلم الجمیع فإن عدد المناصب محدد سابقا ب 28 الف منصب .
 اما المسابقة التی تطرقت لها وزیرة التربیة فی وقت سابق و التی تحدثت فیها عن الالاف من المناصب فتتعلق بمسابقة مهنیة للاساتذة ومسابقة الاداریین و المقتصدین ونوابهم....الخ

 • مسابقة مهنیة داخلیة خاصة بالرتب التالیة : أستاذ رئیسی و أستاذ مکون و التی ستعلن ان شاء الله فی وقت لاحق و قد یکون شهر سبتمبر وهی مسابقة یشارک فیها الأساتذة .
 • مسابقة ثانیة خاصة بالمقتصدین ونواب المقتصدین لسنة 2016 وکذلک المشرفین التربویین و مختلف الرتب الاداریة و التی سوف نتطرق لها لاحقا ان شاء الله . 

وبالتالی هناک فقط سوء فهم ربما حول هذه المسابقة حیث اعتقد الکثیر انها مسابقة توظیف خارجی جدیدة ستعلن فی شهر سبتمبر .
ومنطقیا مستبعد جدا أن تعلن مسابقة جدیدة شهر سبتمبر لأن التحضیر لأی مسابقة یتطلب وقت کبیر خاصة و أن وزارة التربیة لم تفرغ بعد من المسابقة التی اعلنت شهر افریل 2016 .
یبقى التأکید فقط أن مدونة التربیة و التعلیم سوف لن تدخر ای جهد من اجل اطلاعکم على الجدید الخاص بقطاع التربیة و ان کانت هناک أی مسابقة ستکونون أول من یعلم بإذن الله .
نرجوا ان نکون قد افدناکم بهذا الموضوع
انظم لصفحتنا بالضغط على زر الاعجاب للاطلاع على الجدید و المفید

 • مطلب خوان مطلب خوان
 • ۰
 • ۰

 • مطلب خوان مطلب خوان
 • ۰
 • ۰


نتایج قرعه کشی تیر ماه اول مارکت

بالاخره پس از یک ماه و سر رسیدن موعد، قرعه‌کشی تیر ماه اول مارکت در برنامه ۱ مرداد دورهمی از شبکه نسیم پخش شد. این قرعه کشی شامل چند برنده برای «کانون هواداران اول مارکت» و «باشگاه دورهمی» و «برندگان ۵۰۰ میلیون ریالی» بود.

در ادامه‌ی برنامه بازرس ویژه‌ی صدا و سیما و رییس هیات مدیره اول مارکت به موضوع قرعه کشی و نحوه‌ی اجرا پرداختند.
همچنین اعلام شد که شرکت کنندگان با ارسال عدد ۸ به ۳۰۸۰ می‌توانند کد قرعه کشی خود را دریافت نمایند.
رییس هیات مدیره اول مارکت جوایز ماهانه اول مارکت را ۹۰۰ میلیون تومان اعلام نمود و خاطر نشان کرد که جوایز فقط به مالک سیم کارت اهدا خواهد شد و حضور مالک سیم کارت الزامی است.

 

دورهمی بازرس اول مارکت

 

قرعه کشی کانون هواداران اول مارکت

این قرعه کشی برای افرادی که عدد ۵ را به ۳۰۸۰ ارسال کرده‌اند انجام شد و برنده ۱۰۰ عدد تبلت مشخص شد. اولین برنده با شماره ۸۹۳۴***۰۹۱۳ اعلام شد و ۹۹ برنده‌ی دیگر با افزودن عدد ۱۳۹۵ (پیشنهاد بازرس صدا و سیما) به کد قرعه کشی اولین برنده انتخاب می‌شوند.

قرعه کشی باشگاه دورهمی

همانند قرعه کشی پیشین در این قرعه کشی برنده‌ی ۱۰۰۰ تبلت مشخص شدند و اولین برنده با شماره ۱۱۴۶***۰۹۱۹ اعلام شد. سایر برندگان با افزودن عدد ۱۴۰۰ به کد قرعه کشی نقر اول گزینش خواهند شد.

 

قرعه کشی اول مارکت سیامک انصاری

قرعه کشی ۵۰۰ میلیون ریالی (۵۰ میلیون تومان)

قرعه کشی جوایز ۵۰ میلیون تومان هم با نظارت بازرس صدا و سیما توسط مهران مدیری و سیامک انصاری اجرا شد و اولین نقر با شما ۷۳۵۶***۰۹۱۸ از استان کردستان، شهرستان بیجار انتخاب شد. پس از تماس با این برنده‌ی خوش‌شانس در جریان قرعه کشی و شانس خود قرار گرفتند.

سایر برندگان نیز با شماره‌های زیر اعلام شدند:

۲۹۴۳***۰۹۱۵
۵۱۸۰***۰۹۱۳
۵۳۱۲***۰۹۱۸
۴۴۳۰***۰۹۱۶
۸۰۳۴***۰۹۱۴
۴۸۹۲***۰۹۱۹

 • مطلب خوان مطلب خوان
 • ۰
 • ۰

قرعه کشی ۵۰۰ میلیون ریالی (۵۰ میلیون تومان)

قرعه کشی جوایز ۵۰ میلیون تومان هم با نظارت بازرس صدا و سیما توسط مهران مدیری و سیامک انصاری اجرا شد و اولین نقر با شما ۷۳۵۶***۰۹۱۸ از استان کردستان، شهرستان بیجار انتخاب شد. پس از تماس با این برنده‌ی خوش‌شانس در جریان قرعه کشی و شانس خود قرار گرفتند.

سایر برندگان نیز با شماره‌های زیر اعلام شدند:

۲۹۴۳***۰۹۱۵
۵۱۸۰***۰۹۱۳
۵۳۱۲***۰۹۱۸
۴۴۳۰***۰۹۱۶
۸۰۳۴***۰۹۱۴
۴۸۹۲***۰۹۱۹

 • مطلب خوان مطلب خوان
 • ۰
 • ۰


طی قرعه کشی انجام شده در شبکه سیما در ساعت 21 روز 20 فروردین ماه 1395 دو برنده اول خودرو سمند مشخص شد.

برنده اول:

09168***045

برنده دوم:

09147***266

برنده سوم: فردا 21 فروردین 1395 از طریق قرعه کشی اعلام خواهد شد.

قابل ذکر است: این قرعه کشی مابین خریداران محصولات محسن از سال 94 تا کنون می باشد ، کد های شانس ارسالی در حدود 7 میلیون می باشد.

قرعه کشی جدید بین خریداران محصولات محسن از ساعت 14 ، 20 فروردین 1395 تا 21 فروردین 1395 فردا شب خواهد بود، که به 2 نفر به قید قرعه خودرو سمند تعلق خواهد گرفت.

محصولات محسن: برنج، چای، زیتون

نتایج قرعه کشی محصولات محسن از طریق همین سایت اعلام خواهد گردید.

برای مشاهده نتایج کامل قرعه کشی جشنواره 300 دانه محسن اینجا کلیک کنید.

شماره روابط عمومی محصولات غذایی محسن: 0098212724

برای حمایت مالی از کمپ ایران خرید زیر را با مبلغ دلخواه انجام دهید.

 • مطلب خوان مطلب خوان
 • ۰
 • ۰

ماجرای مرگ سگ حبیب؛ از شایعه تا واقعیت

مرگ بِلَکی (Belaki) سگِ حبیب، خواننده تازه درگذشته کشورمان امروز مهمترین شایعه دنیای مجازی را رقم زد. عکس این حیوان از صبح در کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد و همه می گویند او از غم دوری صاحبش آنقدر آب و غذا نخورده تا بالاخره تلف شد.

رضا کیانیان بازیگر کشورمان با انتشار عکس هایی و متنی به موضوع مرگ سگ حبیب واکنش نشان داد و همین مبنایی شد برای دامن زدن به این شایعه.

رضا کیانیان در مورد مرگ سگ حبیب محبیان بعد از او با انتشار عکس های زیر نوشت:

وقتی حبیب، هنرمند پرسابقه پاپ ایران درگذشت ، سرانجام پس از کلی کش و واکش جسد او را در روستای نیاسته کتالم رامسر به خاک سپردند … و سر و صداها خوابید!

اما دیروز در خبرها آمد که سگ حبیب، بِلَکی بعد از مرگ صاحبش، دیگر نه آب خورد و نه خوراک! تا اینکه دیروز او هم فوت کرد!

قصه های زیادی در مورد وفای سگ وجود دارد. از دیر باز تا اکنون… و هر بار تلنگریست به عمق جان ما، تا از سگ بیاموزیم و به او احترام بگذاریم. این نشانه ای بود از پاکی و صداقت و آمرزش و مهربانی حبیب.

 مرگ سگ حبیب

 • مطلب خوان مطلب خوان

روزنگار 96

صلوات